Psychotechnika Warszawa HANGAR 646.


Idź do treści

OPERATORZY


Badania tego samego dnia, zadzwoń:

731 561 561 lub 660 444 004
Wykonujemy badania psychologiczne potrzebne do pracy na stanowisku operatora maszyn i urządzeń oraz do pracy wymagającej szczególnej sprawności psychoruchowej, np. praca na wysokości.

Badania psychologiczne dla operatorów wykonywane są przed uzyskaniem uprawnień, a także jako jedna z konsultacji medycyny pracy.


Kogo badamy?

Najczęściej wykonujemy badania dla operatorów:

wózka widłowego
wózka akumulatorowego
wózka jezdniowego
żurawia wieżowego
koparko-ładowarki
meleksów
suwnic
dźwigów
hakowych
maszyn budowlanych
maszyn drogowych
maszyn wiertniczych
trakcji elektrycznych
pracujących pow. 1,5 mCo trzeba zabrac ze sobą na badanie psychologiczne operatora?

Dokument tożsamości (prawo jazdy, dowód osobisty lub paszport),
Okulary bądź soczewki kontaktowe jeśli używamy,
Skierowanie na badanie psychologiczne wystawione przez pracodawcę, lekarza, jeśli zostanie ono wystawione.Ile czasu trwa badanie psychologiczne operatora?

Zależy to od rodzaju badania i od osoby badanej, ale przeważnie zajmuje od 30 minut do godziny. Wszystko zależy od celu badania i indywidualnych zdolności i uwarunkowań psychologicznych.Badanie kończy się wydaniem „zaświadczenia o wykonaniu konsultacji psychologicznej”.

Psycholog nie określa terminu ważności badania, ale może to zrobić na życzenie badanego lub jego pracodawcy. Termin ważności wynosi wówczas 4 lata dla osób do 50-tego roku życia i 2 lata dla osób powyżej 50-tego roku życia.
Prawo

Rozporządzenie .Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 marca.1996 r. w sprawie przeprowadzania badan lekarskich pracowników

Ustawa z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 14 lipca 2010 r. w sprawie rodzajów dokumentacji badań i orzeczeń psychologicznych


Powrót do treści | Wróć do menu głównego